Kendini Kabule Giden Yol


Dünyaca ünlü Budist Öğretmen Thubten Chödrön, 10 Ocak Pazartesi akşamı saat 20:00’de, Merve Karakuş’un ev sahipliğinde Türkiye’de ilk kez bizimle buluşuyor!

Thubten Chödrön “Kendini Kabule Giden Yol” başlıklı bu etkinlikte, modern dünyada sürekli maruz kaldığımız “değişmelisin”, “yetersizsin” veya “sende yanlış giden şeyler var” mesajları karşısında kendini kabul etme duygusunu nasıl geliştireceğimizi budist psikoloji temelinde anlatacak. Thubten Chödrön’ü Türkçe simutane çeviri eşliğinde canlı dinleyerek, kendinizle dostane bir ilişki geliştirerek ve insan potansiyelimizin doğasını anlayarak gerçek bir özgüveni nasıl geliştireceğinize dair ipuçları yakalayabilirsiniz.

Konuşmasının ardından Chödrön katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayacak.

BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlik Bilgileri

– Etkinlik Zoom üzerinden online canlı gerçekleşecek ve simültane Türkçe çeviri yapılacak.

– Kayıt alınacak ve daha sonra da izlenebilmesi için tüm katılımcılarla paylaşılacak.

– Bilet alan katılımcılara, bilet alımını takip eden bir kaç gün içinde Zoom bağlantı bilgileri ve diğer detaylar e-posta ile gönderilecek.

– Bilet satışı 9 Ocak Pazar 22:00’ye kadar açık kalacak.

– Alınan son biletler için bağlantı bilgisi e-postaları, 10 Ocak Pazartesi sabah 10:00’da gönderilecektir.

Lütfen okuyun!

– E-postayı bulamıyorsanız öncelikle istenmeyen e-posta/junk/tanıtımlar kutusunu kontrol etmenizi rica ediyoruz.

– E-posta halen yoksa, tibethouseturkiye@gmail.com adresinden organizasyon ekibine ulaşabilirsiniz (Etkinlik Merve Karakuş tarafından modere edilecektir. Ancak bilet, kayıt ve etkinlikle ilgili diğer tüm talepleriniz için sadece tibethouseturkiye@gmail.com adresi ile iletişim kurmanızı rica ediyoruz)

– Önceki etkinlikte, etkinliğe dakikalar kala halen bağlantı bilgisinin ulaşmadığına dair e-posta ve mesajlar alıyorduk. Bu trafiği yönetmemiz çok güç olduğundan ve sizi madur etmek istemediğimizden, e-posta kontrolünü son dakikaya bırakmamanızı önemle rica ediyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

– Etkinlik ücreti 90 TL’dir. Ücreti karşılamakta zorlanıyorsanız tibethouseturkiye@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

– Etkinliğin tüm geliri, etkinlik giderleri düşüldükten sonra, Thubten Chödrön’a iletilecektir. Kendisi dünya genelinde katıldığı etkinliklerden elde edilen tutarları Kar Amacı Gütmeyen projelerine aktarmaktadır.

Thubten Chödrön Kimdir?

Amerikalı Tibetli Budist rahibe, yazar ve öğretmen. ABD’de Batılı rahibeler ve keşişler için ilk Tibet Budist eğitim manastırı olan Sravasti Abbey’in öğretmeni, kurucusu ve başrahibesidir. UCLA (University of California Los Angeles) mezunudur. USC’de (University of Southern California)  eğitim alanında yüksek lisans yapmıştır. 1977’de Tibetli Budist Rahibe olarak atanmıştır.

Dalai Lama ve diğer önemli öğretmenlerle yoğun şekilde çalışmıştır. Chödrön dünyanın birçok yerinde verdiği derslerle ve Budist öğretilerin günlük hayatta nasıl uygulanacağına dair sıcak, pratik ve esprili açıklamalarıyla tanınıyor.

Cezaevlerine özel çalışmalar ve dinler arası diyaloglarla ilgilenmektedir. Budist felsefe ve meditasyon üzerine birçok kitap yayınlamıştır. “Yeni Başlayanlar İçin Budizm” ve “Açık Kalp” yaygın şekilde tavsiye edilen ünlü kitaplarıdır. Şu anda aktif olarak Dalai Lama’ya Budist öğretileri kapsayan kitap serisi “Bilgelik ve Merhamet Kütüphanesi”nin yazımı ve yayımlanması konusunda yardımcı oluyor. Bu serinin altıncı kitabı olan “Cesur Şefkat” Mayıs 2021’de yayınlanmıştır.

Daha fazla bilgi için: thubtenchodron.org ve sravasti.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

   

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;

widget -->