Meditasyon: Yeni Yıl Hediyesi, Herkese Açık ve Ücretsiz


Hayat zor, zihinlerimiz meşgul, duygular yükseliyor, bazen sertleşiyor. Ve biz tüm bunları yaşarken “iyi olma”yı ileride bir zamana, belli şartların bir araya gelmesine bağlıyor, erteliyoruz.

Meditasyon yaptığımızda bu karmaşanın içinde olmaya bir süre ara verip, onu izleme, hikayelerde  kaybolmadan dışardan bakma, bizdeki yansımasını fark etme, kendi deneyimimizle, bizde ne olduğu ile kalma becerimiz gelişiyor.

Bunu yaptığımızda ise tüm bu karışıklığın, hızın ortasında, hemen, şimdi, burada nasıl iyi oluruz, zorluklara nasıl bilgece yaklaşırız sorularına kendi yanıtlarımızı bulabiliyoruz.

2020’nin son günlerinde birlikte 5 gün sabahları Mindfulness Meditasyonu yapmıştık. Çok sevdiniz, yararlı buldunuz. Baharda yeniden tekrarladık.

Şimdi 2021’in son günlerinde geleneksel meditasyon sabahlarımızı tekrar ediyoruz. Yeni yıla girerken size bu 5 günü hediye etmek istedim. 20-21-22-23-24 Aralık 2021’de birlikte olacağız. Katılım ücretsiz ve herkese açık.

BAŞVURU VE KATILIM

  • Başvuru Formu için tıklayın. Formu doldurup gönder butonuna dokunduğunuzda Zoom toplantı giriş bilgilerini (meeting ID ve şifre) göreceksiniz. Bu bilgilerle giriş yapabilirsiniz.
  • Her sabah eş zamanlı olarak Youtube’dan canlı yayında olacağız (Zoom’da 100 kişi limitine takılanlar Youtube’dan katılabilir)
  • 08:00’de başlayacak buluşma 30 dakika sürecek. Birlikte yönlendirmeli basit bir Mindfulness Meditasyonu yapacağız.
  • Meditasyonun sonuna doğru bize ilham verecek, belki unuttuklarımızı hatırlatacak, bildiklerimizi derinleştirecek bir metin/şiir/kısa bir konuşma paylaşacağım.

Gelecek olan herkesle buluşmayı birlikte meditasyon yapmayı, şu an şartlar ne olursa olsun yeni yıla güzel dilekler ve hatırlatmalarla girmeyi büyük bir sevinç ve heyecanla bekliyorum!

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;

widget -->