Mindfulness ve Farkında Yaşam Kampı


Hayatın koşturmasına kısa bir mola vermek, durmak, derinleşmek, öğrenmek, deneyimlemek, kendimize dönmek ve hayatın her alanında farkındalıkla aşamayı birlikte keşfetmek için İstanbul Çatalca’da doğa içinde 150 dönüm arazi üzerine kurulu Villafe’de buluşuyoruz.

Sabahları mindfulness çalışmaları ile güne başlayıp, sessizlik içinde kahvaltımızı alacak, doğa içinde birlikte farkındalıkla yürüyüp, gündüz ve akşam atölyelerde derinleşip birbirimizden öğreneceğimiz bu kampa hepiniz davetlisiniz.

Kamp içinde Edip Uras’tan bireysel koçluk seansı alabileceksiniz (kamp ücretine dahil) Serbest zamanlarda isterseniz Sauna’da ya da Hamam’da dinlenebilir, günlük tutabilir, doğa içinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Serbest zamanları birlikte değerlendirmek isteyenler için mandala, free style dans gibi uygulamalar yapabileceğiz.


KAMP PROGRAMI

26 Ekim Cumartesi


13:00 – 13:30 Program Açılışı ve Tanışma
14:00 – 15:30 Gündüz Atölyesi: Mindfulness ile Farkında Yaşam (Merve Karakuş)
15:30 – 19:00 Serbest Zaman (Edip Uras ile Bireysel Koçluk Seansları)
19:00 – 20:00 Akşam Yemeği
20:30 – 22:00 Akşam Atölyesi: Şefkatin İyileştiren Gücü (Merve Karakuş)


27 Ekim Pazar


07:30 – 08:30 Sabah Çalışması – Mindful Hareket ve Beden Taraması Uygulaması (Merve Karakuş)
09:00 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 13:00 Serbest Zaman (Edip Uras ile Bireysel Koçluk Seansları)
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00 – 15:30 Doğa İçinde Farkındalıkla Yürüyüş ve Kendi Merkezinde Kalabilmek (Edip Uras- Merve Karakuş)
15:30 – 19:00 Serbest Zaman (Edip Uras ile Bireysel Koçluk Seansları)
19:00 – 20:00 Akşam Yemeği
20:30 – 22:00 Akşam Atölyesi: İlişkilerde Farkındalık – Erkekler ne ister? Kadınlar ne bekler? (Edip Uras)


28 Ekim Pazartesi


07:30 – 08:30 Sabah Çalışması – Mindful Hareket ve Nefes-Beden Farkındalığı Uygulaması (Merve Karakuş)
09:00 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 13:00 Serbest Zaman (Edip Uras ile Bireysel Koçluk Seansları)
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00 – 15:30 Gündüz Atölyesi: Yaşamda Anlam ve Amaç Bulmak (Edip Uras)
15:30 – 19:00 Serbest Zaman (Edip Uras ile Bireysel Koçluk Seansları)
19:00 – 20:00 Akşam Yemeği
20:30 – 22:00 Akşam Atölyesi: Masallardan Öğrenmek (Edip Uras)


29 Ekim Salı


07:30 – 08:30 Sabah Çalışması – Açık Farkındalık Uygulaması ve Cumhuriyet Bayramı’na Özel Özgürlük & Şükran Meditasyonu (Merve Karakuş)
09:00 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 11:00 Program Kapanış Seremonisi
11:00 – 12:00 Vedalaşma

Not: Sabah uyandığımız andan saat 11:00’e kadar birkaç saat için sessizlik içinde olacağız. (Sabah çalışması içindeki paylaşımlarda isteyenler konuşabilecek)


DETAYLAR

Ücrete Dahil Olanlar


 • 3 gece konaklama
 • Tüm çalışmalar ve atölyeler
 • Edip Uras ile 1 saatlik bireysel koçluk seansı*
 • Kahvaltı, Öğle, Akşam Yemekleri (Vejetaryen) ve bir adet kahve molası
 • Kahvaltıda alınan çay, bitki çayları, öğle ve akşam yemeğinde alınan su
 • Hamam ve Sauna kullanımı*Edip Uras kamp süresince toplam 10 kişiyle 1 saatlik birebir koçluk görüşmesi yapacaktır. Kayıt sırası ve İstanbul dışından gelenlere göre önceliklendirme yapılacak. Diğer kişiler, kamp sonrasında İstanbul’da ya da Skype üzerinden Edip Bey ile istedikleri zaman 1 saatlik Koçluk görüşmesi yapabilecekler.

Ücrete Dahil Olmayanlar


 • Ulaşım (Özel aracı bulunmayanlar bizimle iletişime geçerse paylaşımlı transfer organizasyonu konusunda destek alabilirler)
 • Belirtilenlerin dışında otelden alınacak yiyecek ve içecekler (Otele özel diyet ihtiyaçları haricinde -vegan, glutensiz vb- dışarıdan yiyecek getirilmemesi rica edildi)

Konaklama Seçenekleri


 • İki kişilik oda (İki kadın ya da iki erkek paylaşım. Single yatak)
 • Single fark ödeyerek odada tek konaklama
 • Çiftler için double yatak bulunan oda imkanı

Ücretler


 • İki kişilik odada kişi başı: 2.200 TL
 • Single fark ödeyerek odada tek kişi: 2.500 TL
 • Çift olarak katılım: 4.000 TL (çift olarak ya da arkadaşınızla geldiğinizde geçerli iki kişilik toplam ücret)

Kayıt ve Ödeme


 • Ön kayıt için ücretin yarısının ödenmesi gerekir.
 • Kalan tutarın en geç kampa 30 gün kala (26 Eylül 2019) ödenmiş olması
  gerekir.
 • Kamp dolduğunda ve bekleme listesi olması durumunda, yerinizi başkası alabileceği için iptal etmek isterseniz ücretin tamamının iadesi yapılır.
 • Bunun dışındaki iptallerde üzülerek ücret iadesi yapamayacağız.

Yanınızda Neler Getirebilirsiniz


 • Villafe’de bize ayrılan salonda yoga matı ve minderler bulunuyor. Kendi matınız ve/veya meditasyon minderinizi getirmek isterseniz getirebilirsiniz. Yerde oturmakta zorlanacaklar için salonda sandalye olacak.
 • Sabah uygulamarındaki Mindful hareket, yoga ya da egzersiz olmadığı için
  özellikle buna uygun giysiler getirmenize gerek yok. Yine de içinde rahat hissedeceğiniz, yerde oturmanıza engel oluşturmayan giysiler tercih edebilirsiniz.
 • Meditasyonlarda kullanmak için yanınıza şal alabilirsiniz.
 • Doğa içinde yürüyüş için yürüyüş ayakkabısı ve uygun kıyafetler getirebilirsiniz.
 • Akşam dışarıda ateş başında oturmak istersek üşümemek için sıcak tutacak
  giysiler getirebilirsiniz.
 • Güneşten rahatsız oluyorsanız, güneş kremi ve şapka getirebilirsiniz.
 • Hamam ve Sauna için otelden peştemal verilecek.
 • Atölyelerde not almak ya da serbest zamanlarda günlük tutmak isterseniz not defteri ve kalem getirebilirsiniz.
 • Düzenli ilaç kullanıyorsanız ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
 • Takip ettiğiniz özel bir beslenme şekli varsa (glutensiz, vegan vb) uygun
  yiyecekler getirebilirsiniz.
 • Kayıt olurken, ihtiyaç halinde ulaşılabilecek bir yakınınızın isim ve telefonunu iletmenizi rica ediyoruz.

EDİP URAS

İletişim ve İlişki Koçu / Yazar


28 Haziran 1967 İstanbul doğumlu. Robert Kolej ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1 yıl Henley College ve Marmara Üniversitesi’nin hazırladığı Hotel Management lisansüstü programını bitirdi.

Üniversite sırasında ve sonrasında 7 yılı İngiltere’de olmak üzere toplam 14 yıllık profesyonel hayatında otelcilik, satış, pazarlama, dış ticaret, perakendecilik ve fuarcılık konularında kurumsal ve şahıs şirketlerinde en alt kademelerden başlamak üzere, orta ve üst kademe yöneticilik yaptı.

İngiltere’deki dönemde çalışırken, Londra Birkbeck Üniversitesi’nde Psikoloji Lisansüstü Programı’nı tamamladı. Kendi üzerindeki çalışmalarını, NLP, Meditasyon, Nefes Terapisi, Regresyon Terapisi ve diğer farklı tekniklerle öğrenci ve eğitmen olarak yaklaşık 25 yıldır sürdürüyor.

Profesyonel yaşamın ardından ‘patron’ olarak kendi şirketlerini kurdu. 11 yıl boyunca farklı konularda üretim, pazarlama ve satış ile dış ticaret alanlarında çalıştı. Başarı konusunda en büyük okulu bu yıllarda elde ettiği iyi ve kötü tecrübeler oldu.

2011 yılından beri yönlendirmeli meditasyon, yaşam ve ilişki rehberliği ve iş dünyası konularında bire bir seanslar ve eğitimler vermektedir. Bugüne kadar 8000 saati aşan seans ve eğitim tecrübesi bulunmaktadır.

Tipik bir su burcudur. Yengeç / Akrep / Balık üçlemesini bünyesinde bulundurması, işini neden bu kadar sevdiğini de açıklar nitelikte.

Seda Diker ile birlikte hazırladığı ‘Yasak Elma, Bir Cinsellik Öğretisi’ DVD ile cinsellik ve ilişkilerde denge ile kendini bilme ve tanıma konularında Türkiye’de daha önce benzeri olmayan bir eğitim videosunu ortaya çıkarmıştır.

En büyük tutkularından biri futbol oyunudur. Dedesi Fenerbahçe’nin eski kaptanlarından Esat Kaner’dir. 1994 yılından itibaren aralarında Hürriyet sitesinin de olduğu internet siteleri ve gazetelerde köşe yazarlığı ve yorumculuk yaptı.

2013 yılında tamamen gönüllülerden oluşan Premier Lig Türkiye internet sitesi ile Ada Futbolu e- dergi kurdu. Britanya futbolunun Türkiye’deki ilk ve tek oluşumunda yazarlık ve yöneticilik yapmakta, keyifle yapılan bu konuyu profesyonelleştirme ve kurumsallaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Pazar günleri 92.3 Lig Radyo’da Ada Futbolu saati programını yürütmektedir.

Yazmak her zaman bir merak, bir hobi ve bir terapi oldu. Farklı konulardaki yazıların dışında 1990’lı yıllarda Michael Crichton’ın Küre ve Sir Jeffrey Archer’ın Oniki Kandırmaca adlı kitaplarının Türkçe çevirilerini yaptı.

‘Futbol Terapi’ adı ile Temmuz 2016’da yayınlanan ilk kitabında yaşamın futbol oyunu ile çözümlenmesinden, kendini tanımak ve başarıya ulaşmak yolunda herkesin kullanabileceği bir model oluşturma çabalarını ele almıştır.

15 Nisan’da İstanbul Dolmabahçe’den başladığı 660 kilometrelik #üçyolculuk yürüyüşü ile tek başına 19 Mayıs 2019’da Selanik’e varmış ve bu süreçte YouTube kanalından Nutuk’u bölümler halinde okumuş ve anlatmıştır.

Halen, kendini tanımak, hayat amacını keşfetmek, amaca ulaşmak ve sürdürülebilir mutluluk için gereken iç donanımı sağlamak konuları başta olmak üzere, iş ve özel hayat ile ilgili insanların ‘kendi kendilerine yardım edebilme’ esası üzerine kurguladığı toplu eğitim ve bire bir seanslarına devam etmektedir.


MERVE KARAKUŞ

Mindfulness ve Meditasyon Eğitmeni


Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Koçbank’ta iş hayatına başladı. 2011-2014 yılları arasında Unicredit Bank’ın Avusturya’da bulunan bölgesel ofisinde Orta ve Doğu Avrupa bölgesi Çağrı Merkezlerinden sorumlu yönetici olarak görev aldı. 2014’de Türkiye’ye dönerek iş hayatına Yapı Kredi Bankası’nda bölüm müdürü olarak devam etti. Aynı dönemde, Unicredit Yönetici Yetiştirme Programı’na seçildi. Koç Üniversitesi’nde Executive Mini MBA tamamladı. 12 yıllık bankacılık kariyeri boyunca birçok projede görev aldı.

Mutluluk ve zihin üzerine ilgisinin artması ile, kurumsal hayata ara vererek, eğitim ve inzivalara yoğunlaştı. 2016 yılında, Tayland’ın kuzeyinde bulunan Northern Insight Meditation Center’da “Insight Meditation” tekniğini öğrendi ve meditasyon inzivasına katıldı.

Meditasyon bilgisi ve deneyimini derinleştirmek için bu kez 2017’de Hindistan’da bulunan McLeod Ganj’da, Tibet’in Ruhani Lideri Dalai Lama’nın onayı ile kurulmuş FPMT organizasyonuna bağlı Tushita Meditation Center’da eğitimler aldı. Zamanla araştırmaları Tibet Budizmi Felsefesi’nde mutluluk, zihin, meditasyon ve pozitif psikoloji alanlarında yoğunlaştı. 2017’den bu yana, yine FPMT üyesi olan Hindistan’da Root Institute ve Nepal’de Kopan Monastery’de toplamda 7 ay kalarak, çoğu 25-40 yıl arası değişen deneyime sahip Tibetli hocalar ve Robina Courtin, Glen Svensson gibi batılı isimlerden eğitimler aldı, 10-40 gün arasında değişen çeşitli inzivalara katıldı. Budist Psikoloji ve Meditasyon üzerine yapılan bilimsel araştırmaları inceledi.

Türkiye’deki çalışmalarında Seküler (dini ögeler barındırmayan) Meditasyon uygulamaları üzerine yoğunlaştı. Udemy’deki ilk Türkçe Meditasyon Video eğitimi olan “Meditasyon Yapmayı Öğrenin” kursunu yayınladı.

Sonrasında İspanya’da bulunan, İngiltere Onaylı, Mindful Academy Solterreno’da Mindfulness Eğitici Eğitimini tamamlayarak Mindfulness Atölyeleri, 1-2 günlük Mindfulness Eğitimleri, Özel ve Grup Dersleri düzenlemek için yetki aldı. İngiltere’de Mindfulness eğitmenleri tarafından uygulanan Doğru Uygulama Prensipleri (Good Practice Guideline) takip etmektedir. Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR-Mindfulness Based Stres Reduction) programı eğitmenlik süreci devam etmektedir.

Bugüne kadar yüz yüze ve dijital platformlarda 330 kişiye 543 saat eğitim verdi/meditasyon seansı yönlendirdi.

Meditasyonu herkes için ulaşılabilir ve uygulanabilir kılmak hedefiyle, bireysel ve kurumsal eğitimler düzenlemekte, eşzamanlı olarak yine meditasyon, zihin eğitimi ve farkındalık odaklı projeler üzerinde çalışmaktadır.

Yine Türkiye’nin en hızlı büyüyen dijital Wellness platformu Live to Bloom’da meditasyon, farkındalık, Budist Felsefe ve Budist Psikoloji hakkında yazılar
yazmaktadır.

VILLAFE HAKKINDA


İstanbul Çatalca’da bulunan Villafe 150 dönüm arazi üzerine kurulu doğa ile iç içe,
yürüyüş alanları, hamam, sauna ve açık yüzme havuzunun bulunduğu bir tesis.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;

widget -->